Historia zatacza koło

W latach 1901-1902 polskie dzieci, dzieci z Wrześni walczyły w obronie języka ojczystego. Dzisiaj to MY bądźmy głosem dzieci z Ukrainy, który woła o wolność i życie dla nich i dla ich rodzin❗ Uczniowie z Zespołu Szkół im. Janusza Korczaka we Wrześni, tworząc serce w barwach flagi Polski i flagi Ukrainy protestują przeciwko wojnie!! 🇵🇱🇺🇦 Niech głos naszych uczniów niesie się dalej❗❗ Zapraszamy do udziału w proteście WSZYSTKIE szkoły. Połączmy siły dla dzieci i w imieniu dzieci z Ukrainy.

Głos naszych uczniów i przedszkolaków sięgnął daleko poza granice naszego kraju!! Mamy informacje zwrotną z Australii i Norwegii❗❗🇦🇺🇧🇻 😊 Przedszkole w Norwegii pisze tak:

Det samme gjør vi her i Biå Steinerbarnehage i Stavanger .La stemmen til disse elevene fortsette . Vi ønsker å invitere alle skoler og barnehager til å ta del i vår protest .La oss stå sammen på vegne av barna i Ukraina ❤️