Innowacja pedagogiczna „Wyprawa w świat emocji z elementami czytania wrażeniowego – nazywam i rozpoznaję emocje”

Innowacja pedagogiczna „Wyprawa w świat emocji z elementami czytania wrażeniowego – nazywam i rozpoznaję emocje”

 

Uczniowie klas 1-3 od października 2023 realizują innowację pedagogiczną „Wyprawa w świat emocji z elementami czytania wrażeniowego – nazywam i rozpoznaję emocje”. Spotkania odbywają się dwa razy w miesiącu. Dzieci zakończyły pierwszą część innowacji podczas której zapoznały się z sześcioma podstawowymi emocjami wg. Paula Ekmana: strach, złość, smutek, radość, zaskoczenie, wstręt oraz trzema dodatkowymi takimi jak zazdrość, miłość, wstyd. Potrafią już doskonale rozpoznawać i nazywać emocje. Uczniowie zapoznali się również z wartościową literaturą metodą czytania wrażeniowego – „Kolorowy potwór Doktor od emocji” oraz „Kolorowy potwór” w wersji Pop-up. Innowacja będzie realizowana do końca bieżącego roku szkolnego – kolejne zadania przed uczestnikami!