Podsumowanie projektu edukacyjnego Szkolne Przygody Gangu Swojaków

Dnia 2 lutego 2022 uczniowie klas 1-3 podsumowali działania w ramach programu edukacyjnego Szkolne Przygody Gangu Swojaków. Zadaniem uczniów było między innymi przygotowanie pracy plastycznej w formie mapy „Małej Ojczyzny”, na której prezentowali występujące gatunki zagrożone i chronione. Uczestnicy programu otrzymali Dzienniczki Odkrywcy, które zmotywowały ich do odkrywania natury. Uczniowie poznali opowiadania z książek pt.” Gang Swojaków. O tym, że pomoc ma moc” Renaty Piątkowskiej, obejrzeli edukacyjne podcasty i multimedialne animacje, dzięki którym poznali chronione i zagrożone gatunki zwierząt w Polsce. Na zakończenie wszyscy zaangażowani uczestnicy  otrzymali maskotki z serii Gang Swojaków,  drobne upominki oraz certyfikaty potwierdzające udział w projekcie.