Porozmawiajmy o Europie. Coraz dalej od Polski…. – Projekt edukacyjny realizowany przez uczniów klasy III A SPdP

Uczniowie klasy III A SPdP kontynuują realizację projektu edukacyjnego „Porozmawiajmy o Europie” . W roku 2020 /2021 młodzież poznawała kraje sąsiadujące z Polską. W roku bieżącym uczniowie wybierają się w podróż po krajach europejskich leżących znacznie dalej od Polski. W semestrze I poznali legendy, stolice, najważniejsze zabytki, zwyczaje i potrawy krajów skandynawskich, Włoch, Grecji i europejskiej części Turcji. Podobnie jak w roku ubiegłym uczniowie prowadzą albumy , w których zamieszczają informacje o poznanych państwach.

Zapraszamy do fotorelacji:

Kraje skandynawskie

Potrawy:

  • duńska zupa porowa
  • szwedzki przysmak – ziemniaki hasselback
  • szwedzkie kanelbullar- bułeczki cynamonowe

Włochy

Potrawy:

  • Canelloni z mielonym mięsem i szpinakiem
  • Pizza
  • Zupa minestrone

Grecja

Potrawy:

  • Chlebek mięsny po grecku z tzatziki
  • Keftedes czyli pulpeciki w sosie
  • Greckie ciasteczka migdałowe

Turcja

Potrawy:

  • Icli Kofte –tureckie kotleciki