POROZMAWIAJMY O EUROPIE. CORAZ  DALEJ OD POLSKI…

PROJEKT EDUKACYJNY REALIZOWANY PRZEZ UCZNIÓW KLASY III A SPDP

W semestrze II młodzież klasy III A SPdP kontynuowała podróż po krajach europejskich. Uczniowie odwiedzili na Półwyspie Iberysjkim – Hiszpanię, Portugalię, na Półwyspie Bałkańskim – Chorwację, w Europie Zachodniej – Francję,  Wielką Brytanię i kraje Beneluxu. Prowadzone przez uczniów albumy wzbogaciły się o kolejne karty pracy. Urozmaiceniem w zdobywaniu wiedzy o życiu Europejczyków były filmy edukacyjne „Fakty nie mity”, które zawierały wiele ciekawostek o życiu ludzi w poszczególnych krajach, kulturze i zwyczajach. Największym zainteresowaniem niezmiennie cieszyły się zajęcia z gospodarstwa domowego, w czasie których młodzież przygotowywała i degustowała potrawy, z których słyną poszczególne państwa.

Hiszpania

 • Kolorowa tortilla
 • Empanadas

Portugalia

 • Zupa caldo verde

Chorwacja

 • Zupa pietruszkowa z kwaśną śmietaną
 • Pasztet jajeczno-kiełbasiany
 • Burek

Francja

 • Kluseczki półfrancuskie z gulaszem
 • Crepes – francuskie naleśniki
 • Babeczki z ciasta francuskiego wypełnione zielonym groszkiem
 • Zupa prowansalska
 • Zapiekanka ziemniaczana z boczkiem i serem