Informacja na temat realizacji programu rządowego „Program dla szkół”
Liczba uczniów biorących udział w programie w kl. I-V w semestrze I wyniosła 53 uczniów Dostawcą produktów mlecznych i mleka oraz komponentów owocowo-warzywnych w roku szkolnym 2025/2026 było P.H.U.P POLDRÓB z Gniezna.
Produkty mleczne
| Produkt wchodzący w skład porcji | Łączna liczba porcji spożytych przez uczniów, zawierających wymienione produkty |
| RAZEM PRODUKTY MLECZNE: | 533 |
Produkty owocowo-warzywne
| Produkt wchodzący w skład porcji | Łączna liczba porcji spożytych przez uczniów, zawierających wymienione produkty |
| RAZEM PRODUKTY OWOCOWE: | 533 |
| RAZEM PRODUKTY WARZYWNE: | 1119 |
W ramach „Programu dla szkół” zrealizowano dodatkowe przedsięwzięcia: konkursy tematyczne, warsztaty kulinarne, zajęcia praktyczne promujące zdrowe odżywianie, wspólne spożywanie drugiego śniadania, połączone z degustacją owoców, warzyw, mleka i ich przetworów z możliwością spożywania produktów regionalnych i ekologicznych.
Tematy zrealizowane w ramach „Programu dla szkół” w semestrze I -działania o charakterze edukacyjnym z wyszczególnieniem działań według sprawozdania do KOWR w Poznaniu.
Klasa 1b-2b
Temat: Dzień jabłka – pkt.5a
Warsztaty edukacyjne Jak rosną warzywa? –pkt. 5f
Klasa: 1 bu, 2au
Projekt edukacyjny „Zdrowy i bezpieczny uczeń w klasach”
Temat: Warzywa. Wiem, co jem! – pkt. 5c
Temat: Przetwory mleczne. – pkt. 5c
Klasa 1a, 1-2-3d, 2au, 2eu, 4eu
Temat „Zdrowo i kolorowo” przygotowujemy surówkę z marchwi i jabłka” – pkt. 5e
Temat: Maślankowy napój – pkt. 5e
Klasa 4e, 4f-5f
Temat: Sekret mlecznej planety – wyprawa po zdrowe kości – pkt. 5f
Temat: Misja: kolorowa moc! Czyli jak warzywa i owoce dają Supermoce – pkt. 5f















