Projekt „ZbieramTo w szkole”

W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie Zespołu Szkół im. Janusza Korczaka biorą udział w projekcie „ZbieramTo w szkole”. Do akcji aktywnie przystąpili uczniowie, nauczyciele, rodzice. Inicjatorem i koordynatorem  działań są pani Ewa i pani Ania. Na terenie szkoły zostały umieszczone plakaty informujące o akcji oraz pojemniki na zużyte baterie. W klasach 1-3 zostały przeprowadzone zajęcia „ZbieraMY- PomagaMY”, a w klasach 4-8 cykl zajęć „Ekologiczna pomoc”. Celem zajęć było zapoznanie z programem i zrozumienie znaczenia dla środowiska ze zbierania i segregacji elektrośmieci i poznanie jak poprzez segregację, przekazywanie odpadów można pomagać innym. W marcu 2022 oddaliśmy do recyklingu 75 kg. zużytych baterii. Poprzez zbiórkę zużytych baterii nie tylko dbamy o środowisko ale również niesiemy pomoc potrzebującym – dochód uzyskany z recyklingu przeznaczony będzie na budowę studni głębinowej w Czadzie.

Dziękujemy całej społeczności szkoły za bardzo aktywny udział w zbiórce.