Przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego w SPdP

Wielkanocne śniadanie.

Czym jeszcze różni się jajko niepoświęcone od święconego?

Tym, że jajko niepoświęcone się zjada,

milczy i nic nie gada.

Przy jajku poświęconym składamy sobie życzenia, to znaczy jemy i mówimy.

Jak ktoś jajko z miłości dzieli, tak jak trzeba,

tego nawet jajko prowadzi do nieba.   Ks. Jan Twardowski

 

Uczniowie SPdP w ramach gospodarstwa domowego poznawali tradycyjne potrawy świąteczne. Przygotowali żurek, pieczoną białą kiełbasę z cebulą, jajka zapiekane z boczkiem oraz babki majonezowe. W dzień poprzedzający przerwę świąteczną młodzież zasiadła do wielkanocnego śniadania. Na pięknie udekorowanym stole znalazły się jajka ze szczypiorkiem, kiełbasa, sałatka oraz babki i babeczki. Serdeczne życzenia i dzielenie się symbolem życia wprowadziło biesiadników w świąteczny nastrój.