„Razem dla AUTYZMU”

POZNAJ  WSPIERAJ  ZROZUM

RAZEM  DLA  AUTYZMU

 

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony w 2008 r. Jego celem jest upowszechnianie wiedzy na temat autyzmu i  budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie. W Światowym Dniu Świadomości Autyzmu wiele budynków zostanie podświetlonych na niebiesko i różowo. Jest to wyraz solidarności z osobami z autyzmem . Kolory te symbolizują fakt, że autyzm dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

W naszej szkole, w tygodniu poprzedzającym Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, młodzież Szkoły Przysposabiającej do Pracy przygotowała desery w kolorze niebieskim dla  całej społeczności szkolnej. Dzięki akcji uwaga uczniów została skierowana na potrzeby osób wymagających szczególnej empatii  i tolerancji .