„Zbieramto w szkole”

Zbiórka baterii w Zespole Szkół im. Janusza Korczaka we Wrześni

Kolejny rok szkolny uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie ekologiczno-charytatywnym „Zbieramto w szkole”. W roku szkolnym 2022/2023 wzorem poprzedniego roku zbieramy głównie baterie. Zbiórka ma charakter „ pomocy bez pieniędzy”. Dzięki zbiórce pomagamy środowisku, aby jak najmniej niebezpiecznych odpadów trafiło na wysypiska śmieci. Nauczyciele naszej szkoły przeprowadzili lekcje o tematyce ekologicznej dla dzieci i młodzieży. Uczniowie kl. 4-7 u.u. uczestniczyli w bibliotece szkolnej w zajęciach z teatrzykiem kamishibai i  zapoznali się z bajką „Na tropie Śmieciowego Potwora”, następnie przypomnieli sobie zasady segregacji śmieci. Starsi uczniowie rozwiązywali zadania interaktywne wykorzystując tablice multimedialne. Akcja trwa do końca roku szkolnego.