Zielona Szkoła – Karpacz 2022

W dniach 25.04-29.04.2022 13 uczniów Naszej szkoły przebywało na Zielonej Szkole w Karpaczu w Hotelu Karolinka**.
W pierwszym dniu odwiedziliśmy Wrocławskie ZOO. Szczególne wrażenie zrobiło na nas Afrykarium, a w nim podwodny tunel. Wieczorem dotarliśmy do Karpacza i zakwaterowaliśmy się w hotelu.

We wtorek wybraliśmy się do „Karkonowskich Tajemnic”, gdzie poznaliśmy legendy o „Duchu Gór”, który mógł przybierać różne postacie. Kolejną atrakcją był udział w kreatywnych warsztatach, dotyczących minerałów Karkonoszy. Nagrodą za stworzenie pięknych kart pracy było wyjście na gofry, aby nabrać sił do dalszej wędrówki. Naszym popołudniowym celem była Świątynia Wang. Ciekawostką jaką się o niej dowiedzieliśmy jest fakt, że została zbudowana bez użycia gwoździ. W tym dniu pokonaliśmy pieszo dystans 15 km, z którego jesteśmy bardzo dumni.

Środę zaczęliśmy od wyjazdu do miasteczka Western City, gdzie sami mogliśmy odkrywać Dziki Zachód. Atrakcje jakie na nas czekały to min. strzelanie z łuku indiańskiego, przejażdżka kolejką i na koniu, rzucanie kowbojskim lassem, strzelanie z wiatrówek. Obejrzeliśmy pokaz tańca indiańskiego oraz pokaz rewolwerowców. Na koniec piekliśmy pyszne kiełbaski przy ognisku. Po południu w ramach relaksu udaliśmy się do Hotelu Gołębiewski na basen.

Kolejny dzień rozpoczęliśmy od wjazdu wyciągiem na Kopę, na której leży jeszcze dużo śniegu. Następnie udaliśmy się do Szklarskiej Poręby. Spacerkiem przeszliśmy do Wodospadu Szklarki, wdrapaliśmy się do skałki Chybotek oraz na Złoty Widok. Po ciężkiej podróży nagrodą był pyszny ciepły poczęstunek. Wieczorem czekał na nas animator, który pokazywał magiczne sztuczki i zaprosił do zabawy na kręgielni. Zakończeniem dnia było podsumowanie całego pobytu oraz wręczenie pamiątkowych dyplomów i drobnych upominków.

Piątek zaczęliśmy od pakowania walizek i wyprawy do Zamku Książ. Wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy zamek, tarasy widokowe oraz palmiarnię. W drodze powrotnej zjedliśmy obiad w McDonald’s i tym ostatnim akcentem zakończyliśmy Naszą górską Zieloną Szkolę. Do Wrześni wszyscy wróciliśmy w fantastycznych humorach.

Szczególne podziękowania kierujemy do Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Razem” oraz do sponsorów: firm Art-Bud z Wrześni i Damet z Białężyc.