AKCJA CZYTAM SOBIE

Z wielką radością informujemy o zakwalifikowaniu klas trzecich naszej szkoły do akcji „Czytam sobie” realizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Harper Collins Polska.

W ubiegłym tygodniu odbyły się pierwsza zajęcia w ramach akcji w oparciu o serię książek Czytam sobie poziom 1 oraz poziom 2 Wydawnictwa Egmont, które otrzymaliśmy  w pakiecie z innymi niespodziankami takimi jak: Kołem Zabaw Młodych Czytelników, kartami czytelnika, zakładkami do książek , planami lekcji, magnesami i dyplomami. Rodzice otrzymują poradnik „Jak wspierać naukę i rozbudować pasję czytelniczą u swoich dzieci” .

Pierwsze zajęcia były zrealizowane na podstawie książki Angeliki Kuźniak „O Zofii co zbierała kolory”. Uczniowie doskonalili głośne czytanie, poznali postać i malarstwo Zofii Stryjeńskiej, poznali barwy podstawowe i pochodne, poszerzyli wiedzę  z zakresu malarstwa, plastyki i fizyki.