Dzień bezpiecznego internetu

Klasy  I-III Szkoły Podstawowej z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, niepełnosprawnością sprzężoną i w spektrum autyzmu w Zespole Szkół im. Janusza Korczaka we Wrześni  wzięły udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu 2023. Przeprowadzone zajęcia dotyczyły bezpieczeństwa udostępniania danych w  Internecie, radzeniem sobie z hejtem i uzależnieniem od gier komputerowych. Dzieci wykonały plakaty informujące o pozytywnym i negatywnym wpływie Internetu na życie człowieka. Podczas warsztatów plastycznych uczniowie wspólnie stworzyli grę edukacyjną „Bezpieczny w Internecie”. Każdy z uczniów także stworzył własną grę edukacyjną, której celem było utrwalanie umiejętności szkolnych. W dniu 06.03.br  uczniowie wzięli udział w lekcji on-line DBI „Siła uważności”.