Dzień Edukacji Narodowej – Słodki Dzień Uśmiechu – Festiwal smacznych i zdrowych ciast jabłkowych

Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!                                                                                                 

(B. Conklin)

 

Uczniowie SPdP połączyli obchody Dnia Uśmiechu oraz Dnia Jabłka z Dniem Edukacji Narodowej. Przygotowania trwały kilka tygodni. Jesienne kartki z życzeniami dla nauczycieli, upominki w postaci woreczków wypełnionych orzechami , dekoracje z masy solnej, wypieki ciasteczek , szarlotek na kruchym spodzie ,szarlotek sypanych oraz jabłek zapiekanych z orzechami i powidłami sprawiły młodzieży  dużo radości. 12 października nadszedł długo wyczekiwany dzień. Młodzież spotkała się z panią dyrektor i nauczycielami na sali gimnastycznej. Wspólne zabawy, dzielenie się ciasteczkami w kształcie uśmiechniętej buźki, składanie życzeń , obdarowywanie upominkami oraz degustacja smacznych i zdrowych ciast jabłkowych uświetniło ten wyjątkowy dzień.