Pod wspólnym dachem – projekt edukacyjny

Dnia 29 września 2021 roku ruszyła realizacja rocznego projektu edukacyjnego „Pod wspólnym dachem”, którego beneficjentami są uczniowie klas siódmych. Celem głównym projektu jest poszerzenie wiedzy uczniów o regionie, w którym żyją i uczą się w aspekcie przyrodniczym, historycznym oraz społeczno – gospodarczym. Przedsięwzięcie realizowane jest w formie stacjonarnej oraz wycieczek edukacyjnych (pięć gmin powiatu wrzesińskiego).

Pierwszą poznaną gminą była gmina Nekla. Młodzież w najstarszej części Nekli spotkała się z proboszczem miejscowej parafii księdzem Wojciechem Schejnem oraz z panem Sebastianem Mazurkiewiczem (dyrektorem Muzeum Regionalnego im. Dzieci Wrzesińskich), którzy zechcieli pełnić w tym dniu rolę naszych przewodników. Oprócz zwiedzania połączonego z nietuzinkową lekcją historii w wydaniu naszych gospodarzy, młodzież poznała lokalny rynek pracy z uwzględnieniem prężnie działających firm i przedsiębiorstw produkcyjno – usługowych.

Więcej szczegółów na temat pobytu w gminie Nekla znajdziesz, zaglądając do galerii zdjęć.