„Nauka – to lubię” – Wycieczka do Laboratorium Wyobraźni w Poznaniu

Dnia 21 września 2020 roku w ramach projektu: „Nauka – to lubię! – kompleksowy program rozwojowy szkół ponadgimnazjalnych oraz szkoły specjalnej na terenie powiatu wrzesińskiego”, grupa uczniów uczestniczących w zajęciach rozwijających – Kółko z fizyki „Dla ciekawych i mających trudności” oraz Kółko chemiczne – „Chemia w domu i w szkole” była w Laboratorium Wyobraźni w Poznaniu.

Uczniowie budowali piramidę ekologiczną, przeprowadzali rozmaite eksperymenty, badania i analizy, min. rozróżniali gęstość cieczy, zobaczyli jak działa siła dośrodkowa, co może próżnia, poznali „Kołyskę Newtona”, podłączali do źródła prądu różne urządzenia. Uczestnicy w sali optycznej zobaczyli jak z trzech podstawowych barw powstają różne kolory. Na koniec w zabawach interaktywnych bronili naszą Planetę przed zagładą.