Półkolonie „Razem z Dziećmi latem 2022”

W dniach od 27.06.2022r. do 01.07.2022r., w Zespole Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka we Wrześni, odbyły się Półkolonie dla dziesiątki uczniów/ podopiecznych Stowarzyszenia „Razem” działającego przy placówce. Środki finansowe, na przeprowadzenie projektu, w znaczącej kwocie zostały pozyskane w ramach Otwartych Konkursów Ofert, ogłoszonych przez Starostwo wrzesińskie; pozostałe zobowiązania Stowarzyszenie pokryło ze środków własnych.

Plan Półkolonii, wraz z przewidzianymi atrakcjami, był bardzo bogaty w sumiennie dobrane do możliwości dzieci atrakcje. Uczestnicy mieli okazję gościć w Hotelu Nekla, gdzie mogli sprawdzić swoją tężyznę fizyczną, podczas gry w kręgle. W kolejnym dniu odwiedzili Małe Peru w Piotrowicach, tu natomiast dzieci obcowały ze zwierzętami domowymi, bawiły się na przystosowanym placu zabaw oraz zawitały do Chatki Babci Czerwonego Kapturka. Między zabawą, a odpoczynkiem- był czas na poznanie historii Reymonta- polskiego pisarza i Noblisty oraz obejrzenie seansu filmowego w kinie „ Za Rogiem” w Kołaczkowie. Następne dni, to kolejne atrakcje, i.in.: wizyta w zagrodzie Alpak, relaks w Grocie solnej w Czeszewie. Podczas każdego dnia dzieci mogły posilić się smacznym posiłkiem.

Pogoda dopisała, humory również, a więc życzymy Wszystkim wspaniałych, bezpiecznych WAKACJI.

Do zobaczenia za rok.