PÓŁKOLONIE W ZESPOLE SZKÓL SPECJALNYCH we WRZEŚNI  „RAZEM Z DZIEĆMI LATEM”

W okresie wakacyjnym Stowarzyszenie „Razem” działające przy ZSS we Wrześni  zorganizowało dla swoich podopiecznych półkolonie w terminie: 12.07-16.07.2021r. Środki finansowe, na to przedsięwzięcie, zostały pozyskane w ramach ogłoszonych przez Starostwo Powiatowe we Wrześni otwartych konkursów. Stowarzyszenie przedłożyło odpowiednią dokumentację, która została pozytywnie rozpatrzona. Cieszymy się, że nasi uczniowie mogli skorzystać z aktywnych wakacji. Stowarzyszenie „Razem” planyje włączyć ten projekt w coroczny kalendarz.

W trakcie trwania półkolonii przewidziano następujące atrakcje:

  • „Co w trawie piszczy, a w drzewach śpiewa”-  wyjazd do Nadleśnictwa Grodziec; zapoznanie się z życiem mieszkańców lasu;
  • „Puszek okruszek”- spotkanie z przyjaźnie nastawionymi Alpakami;
  • „Wiem co jem”- kulinarne spotkanie przy przygotowywaniu i zajadaniu się pizzą;
  • „Fioletowo, kolorowo i pachnąco Mi”- kolorowo i aromatoterapia na polach lawendowych;
  • „Cała sił we mnie”- sprawdzimy się podczas zabawy na kręglach;
  • „Nasz Świat- ile ma już lat!?!”- wejdziemy w świat prehistorii w Parku dinozaurów; wyjazd do Zaurolandii w Rogowie.