ZAJĘCIA POZALEKCYJNE W PdP

Kolejny rok szkolny i kolejne wyzwania w ramach zajęć pozalekcyjnych dla uczniów klas PdP. Nowy rok szkolny, to Projekt kulinarny pt. „Smaki świata”. Podczas zajęć będziemy poznawali sztandarowe potrawy z różnych zakątków świata.

Na początek wybraliśmy PIZZĘ- ze słonecznych Włoch, a że w dniu, kiedy ją przyrządzaliśmy, na dworze pięknie świeciło słońce , które przypominało nam dopiero co minione lato- pizza smakowała jeszcze bardziej.

Wędrując palcem po mapie zatrzymaliśmy się we Włoszech, o których dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy. Poznaliśmy również różne rodzaje pizzy, które u nas nie występują. Co najważniejsze- nauczyliśmy się ją sami przyrządzać- a wtedy smakuje ona najlepiej!!!. Czekamy na kolejne „kulinarne podróże” i odkrywanie nieznanych smaków.

Pozdrawiamy,

Kuchciki z PdP