Obfitość jesiennych plonów

Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy dnia 02 października 2020 roku odwiedzili gospodarstwo rolne specjalizujące się w uprawie warzyw. Młodzież zdobyła wiedzę o uprawie kapusty, kalafiorów, ogórków, pomidorów, ziemniaków.

Najgłębiej zapada w pamięć nauka poparta działaniem praktycznym. Zajęcia nie skończyły się na obserwacji lecz poparte zostały aktywnością, do której uczniowie zabrali się z dużym zaangażowaniem. Zebrali kilkanaście kilogramów pomidorów i kalafiora. Przemili gospodarze dodatkowo obdarowali grupę uczestników wycieczki workami ziemniaków. Po powrocie do szkoły pomidory zostały przebrane, kalafiory podzielone na różyczki, a następnie przygotowane do mrożenie. Ze zgromadzonych darów młodzież przygotuje na zajęciach pdp smaczne i zdrowe potrawy.