POD  WSPÓLNYM  DACHEM – PROJEKT EDUKACYJNY – GMINA MIŁOSŁAW

Gmina Miłosław była już trzecią z kolei gminą powiatu wrzesińskiego, którą uczniowie klas siódmych zwiedzili ( 21.04.2022r.) w ramach projektu edukacyjnego „Pod wspólnym dachem”.

Zajęcia rozpoczęły się zwiedzaniem Muzeum Henryka Dąbrowskiego w Winnej Górze. Następnie na miłosławskim rynku młodzież spotkała się z panią Ewą Mikulską – wieloletnim pracownikiem Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Miłosławiu, która zechciała pełnić tego dnia rolę przewodnika. W trakcie spaceru po mieście, uczniowie poznali wiele zaskakujących i nieznanych faktów z burzliwej przeszłości Miłosławia i okolic.

Podczas objazdówki po gminie, szkolny doradca zawodowy przedstawił młodzieży strukturę lokalnej gospodarki oraz rynek pracy. Siódmoklasiści za rok, staną bowiem przed wyborem zawodu i poszukiwaniem miejsca praktycznej nauki zawodu.

 

Więcej informacji znajdziesz w naszej galerii zdjęć.