Światowy Dzień Poezji

Główne uroczystości tego święta odbywają się w Paryżu. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie.
W dniu 19 marca 2021 roku uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w ramach tego święta. Wolontariusze szkolnego klubu „Razem dla innych” nagrali dla najmłodszych wiersze ( „Dżoncio” Juliana Tuwima; „Psie smutki” Jana Brzechwy; „Pies z kulawą nogą” Franciszka Klimka); opracowali karty pracy w formie szyfrówek, kolorowanek oraz mini – komiks.

Zachęcamy do czytania klasyków: Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Joanny Kulmowej, Wandy Chotomskiej, Ewy Szelburg-Zarembiny, Joanny Papuzińskiej, zaś starszym dzieciom i nastolatkom proponujemy wiersze księdza Twardowskiego czy Wisławy Szymborskiej.

 

Światowy Dzień Poezji