Zielona Szkoła Ojców 2021

Zaplanowana na wiosnę 2020 roku zielona szkoła długo czekała na swoją realizację. Wystawiona na próbę cierpliwość uczestników zakończyła się we wrześniu 2021 roku. W dniach od 20 do 24 września młodzież naszej szkoły mogła spełnić kolejne swoje marzenie. Trasa zielonej szkoły wiodła od Częstochowy po Kraków. Pobyt na zielonej szkole łączył działania terapeutyczne z edukacyjnymi i rekreacyjnymi. Jura Krakowsko- Częstochowska oferując bogactwo warowni, skałek, jaskiń, a także dworków i muzeów zachwycała uczestników i budziła w nich chęć poznawania i doświadczania nowego środowiska. Młodzi turyści zobaczyli zamki: Pieskowa Skała, Korzkiew i Ogrodzieniec, zwiedzili Jaskinię Nietoperzową. Bliskość Krakowa sprawiła, że jeden dzień uczniowie spędzili w jednym z najpiękniejszych polskich miast. Odwiedzili Wawel, Kościół Mariacki, Sukiennice, spacerowali urokliwymi uliczkami. Pobyt na zielonej szkole to także poznawanie regionalnych smaków, tym razem do niezapomnianych należała degustacja wędzonych  pstrągów ojcowskich. W bieżącym roku szkolnym wśród uczestników znaleźli się uczniowie, którzy po raz pierwszy przebywali sami poza domem rodzinnym. Starsi koledzy posiadający doświadczenie zdobyte w czasie wcześniejszych pobytów, chętnie służyli im  radą i pomocą w samoobsłudze, dbałości o higienę osobistą oraz ogólnej zaradności życiowej. Cykliczność podejmowanych działań (Zielona Szkoła odbywa się raz w roku , Ojców 2021 jest dwunastą z kolei) pozwala organizatorom dostrzec pozytywne zmiany w ogólnym funkcjonowaniu uczestników.

Zapraszamy do fotorelacji .

20 września Częstochowa Jasna Góra

21 września Zamek Pieskowa Skała, Jaskinia Nietoperzowa, Brama Krakowska, Źródełko Miłości, pstrąg ojcowski

22 września miasto Olkusz, zamek Korzkiew

23 września miasto Kraków

24 września zamek Ogrodzieniec