Innowacja „Czytam, koduję i programuję”

Innowacja „Czytam, koduję i programuję”

Uczniowie klasy 4e-5e podczas  zajęć pozalekcyjnych w roku szkolnym 2022/23 realizują innowację „Czytam, koduję i programuję”. Celem innowacji jest poszerzenie kompetencji językowych, czytelniczych i informatycznych oraz rozwijanie kreatywnego myślenia , trening pamięci, współpraca w grupie. Innowacja ta ma pokazać, że świat maszyn i świat papieru to świat kompatybilny, a roboty są sprzymierzeńcem biblioteki. Zajęcia rozpoczęły się  we wrześniu z  książką „Szalony robot profesora Bzika” D. Henning i będą trwały do końca roku szkolnego. Szalony robot, który narobił dużego zamieszania uciekając z pracowni profesora zaintrygował uczniów i zachęcił do zapoznania z innymi książkami.

Czytamy, kodujemy i dobrze się bawimy. Poszczególnych bohaterów książek poznajemy wykorzystując Photona, Bee-Bota, maty edukacyjne, zakodowane obrazy, gry planszowe.