Z wizytą w Łodzi

Z wizytą w Łodzi

Mimo niesprzyjającej aury (27.03.2023r.) uczniowie szkoły branżowej postanowili odwiedzić Łódź. Wizytę w tym mieście rozpoczęliśmy od Orientarium, czyli najnowocześniejszego w Europie pawilonu poświęconemu faunie i florze Azji Południowo – Wschodniej. Żyjące tam zwierzęta (m.in. słonie indyjskie, krokodyle, orangutany, makaki, binturongii) mogliśmy oglądać z góry oraz podwodnej i lądowej perspektywy. Dzięki podwodnemu tunelowi podziwialiśmy również bajecznie kolorowe ryby, rekiny oraz płaszczki.

Łódź jest nazywana niekiedy „polskim Manchesterem” z uwagi na długoletnią tradycję przemysłu włókienniczego. Obejrzeliśmy Centrum Handlowe Manufaktura  mieszczące się na terenie dawnego kompleksu fabrycznego Izraela Poznańskiego – bogatego łódzkiego fabrykanta.

Wycieczkę zakończyliśmy krótkim spacerem po ulicy Piotrkowskiej – jednym z najdłuższych deptaków w Europie.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.