„Półkolonie RAZEM z dziećmi latem” w Zespole Szkół Specjalnych we Wrześni

Dzięki  Stowarzyszeniu na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Razem” działającym przy naszej szkole, które pozyskało w ramach otwartego konkursu ofert dofinansowanie do wypoczynku letniego dzieci i młodzieży szkolnej z województwa wielkopolskiego ogłoszonego przez Wojewodę Wielkopolskiego, 10-cioro  uczniów   z naszej szkoły po raz pierwszy brało udział w dwutygodniowych półkoloniach, które trwały od 27.07.- 7.08.2020 r.

Uczestnicy półkolonii brali udział w szczegółowo przygotowanym programie, który składał się z wielu atrakcyjnych propozycji wypoczynku.

W pierwszym dniu zapoznaliśmy naszych uczestników półkolonii z wychowawcami poszczególnych grup, regulaminem, kodeksem postępowania podczas zabaw, podróżowania autokarem oraz zachowania w miejscach publicznych.

Każdy dzień naszych półkolonii był wspaniałą przygodą, wycieczką – okazją do poznawania nowych miejsc, kształtowania współpracy w grupie, rozwijania  swoich umiejętności oraz nabywania nowych doświadczeń między innymi: kreatywności, samodzielności.  Właściwie dobrane formy aktywności i metody pracy pozwoliły na stworzenie pozytywnego klimatu kolonistów.

Codziennie na dzieci czekała jakaś niespodzianka i poczęstunek. Dzieci miały możliwość bliższego poznania ciekawych miejsc  i atrakcji w okolicy przez wspólne wyjazdy oraz poznania się ze sobą poprzez zabawy integracyjne.

Odwiedziliśmy :

  • Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich we Wrześni oraz burgerownie „Ścisk” we Wrześni,
  • Zalew Lipówka – gdzie koloniści brali udział w zabawach rekreacyjnych na placu zabaw i siłowni oraz skorzystali poczęstunku w  Restauracji Czardasz,
  • Ośrodek Hipoterapii i Rehabilitacji Konnej w Czeszewie,
  • Jump Park we Wrześni,
  • Alpaki u Agi – wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego na zajęcia z alpakami
  • Wyjazd na kręgle z poczęstunkiem – pizzą w Nekli
  • Wyjazd do groty solnej – Kompleksu Ignasiak w Chociczy Wielkiej
  • wyjazd do Ośrodka – Campingu Lipówka, gdzie wspólnie przy zabawach i ognisku z pieczeniem kiełbasek zakończyliśmy nasze półkolonie. Każdy uczestnik półkolonii letnich wychodził z uśmiechem i słodkim poczęstunkiem.

​DZIĘKUJEMY ZA MOŻLIWOŚĆ UCZESTNICZENIA

W PÓŁKOLONIACH  LETNICH 2020