Zielona Szkoła 2023

W dniach 17.04-21.04.2022 uczniowie Naszej szkoły przebywali na Zielonej Szkole w Zakopanem.
W pierwszym dniu odwiedziliśmy Wadowice i zwiedzaliśmy muzeum Domu Papieskiego Jana Pawła II. Następnie przespacerowaliśmy się uliczkami i wieczorem dotarliśmy do Zakopanego.

We wtorek wybraliśmy się na Gubałówkę. Podziwialiśmy piękne widoki i spróbowaliśmy oscypków. Następnie przespacerowaliśmy się ulicami Zakopanego. Popołudniu czekała Nas wyprawa z przewodnikiem tatrzańskim na Rusinową Polanę 1209 m n.p.m. W drodze powrotnej zwiedziliśmy Kaplice Matki Bożej Jaworzyńskiej – Królowej Tatr. Wieczór spędziliśmy w pensjonacie na wspólnych grach i zabawach.

Środę zaczęliśmy od pójścia do Muzeum Tatrzańskiego, gdzie czekały na Nas warsztaty ” Pasterstwo Tatr i Podhala”. Dowiedzieliśmy czym zajmuje się baca, jaka jest różnica pomiędzy juhasem a honielnikiem, oraz skąd się biorą oscypki. Następnie przeszliśmy się spacerkiem na tzw. Krupówki, gdzie wstąpiliśmy do restauracji na pizze. Popołudniu poszliśmy na spacer aby podziwiać Wielką Krokiew.

Kolejny dzień rozpoczęliśmy od wyjścia z przewodnikiem do Doliny Kościeliskiej. Po dotarciu do schroniska, odpoczeliśmy, wypiliśmy ciepłą herbatkę i mogliśmy ruszać dalej. Popołudniu udaliśmy się na zasłużony odpoczynek czyli basen w Zakopanem. Frajdy było co niemiara !

Piątek zaczęliśmy od pakowania walizek i wyprawy do Zoo Borysew. W drodze powrotnej zjedliśmy też tam obiad i tym ostatnim akcentem zakończyliśmy Naszą górską Zieloną Szkolę. Do Wrześni wszyscy wróciliśmy w fantastycznych humorach.

Szczególne podziękowania kierujemy do Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Razem” oraz do sponsorów: firm NOW-BUD.